Dünyanın Dili İngilizce

Dünyanın Dili İngilizce

1 529
İngilizce Dersleri
İngilizce Öğren

Bilgisayarın görünen yüzü, altta çalışan yazılımlara göre şekil değiştirir. Kodlamada kullanılan programlama dili, yüzlerce algoritmanın iç içe geçmesi ile meydana gelmektedir.

Şayet dikkat edilirse programlama dillerinde de İngilizceyle sıkça karşılaşılır. Uygulamaların henüz başlangıcında bu dil varsa, monitörlere yansıyan görüntülerde İngilizcenin olmaması mümkün müdür?

Uzay çağının her saniyesinde karşımıza çıkan İngilizceyi öğrenmek için internet platformunu kullanmak mantıklı bir yoldur. Günümüzde Online İngilizce ile bu talebi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülü ve sesli iletişim desteği veren yazılımlarla, oturduğunuz yerden İngilizce öğrenmek artık zor değil.

İnternet, bilgisayar, akıllı telefonlar, tabletler ve daha niceleri; gündelik hayatımız bilişim ağlarıyla örülmüş vaziyette. Bu ağlara takılıp düşmemek ise tamamen kişinin seçimlerine bağlıdır. İnternetin veri işleme ve görüntüleme kalitesi göz dolduruyor; hızlı bir şekilde ihtiyacınız olan tüm mal ve hizmetlere kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Elinizin altında böylesine güçlü bir yapı varken, bu güçten yararlanmak oldukça makul bir seçimdir.

İnternetin bize vaat ettiği uçsuz bucaksız bilgiler ve bunlara hızlı erişim seçeneği, dil öğrenimi için de kullanılabilir. İnternet gelince ansiklopedilerden bilgi öğrenme çağı geride kaldı; online İngilizce dersi ile de dil eğitiminde yeni bir sayfa açıldı. Hayat hızlı olduğu için bu hıza ayak uydurmakta zorlanıyoruz. İşte bu noktada internetin hızı imdadımıza yetişiyor.

Artık evde, ofiste veya yolculukta olmanız önemli değil; telefon ve internet ağının bulunduğu her yerde İngilizce öğrenebiliyorsunuz. Eğitmenlerin ana dili İngilizce olduğu için bu iletişimde verimlilik üst seviyelere taşınıyor. Her insan öğrenirken karşısında bir muhatap bulmak ister. Bu durum sadece dil öğreniminde değil, tüm bilgilerin öğreniminde esas teşkil eder.

Okumak bir öğrenme şeklidir ancak tüm algılarınızı etkilemediği için kalıcılık gerçekleşmez. Daha önce hiç duymadığınız bir kelimeyi gördüğünüzde beyniniz bu yeni bilgiyi hemen kabullenmeyecektir. Beynin görüntüyü işlemesi bir sürecin başlangıcıdır ve bu sürecin devamında işitsel öğelere de ihtiyaç duyarsınız.

Verimli bir öğrenimde, sadece İngilizce ders kitabı işinize yaramaz; tüm algılarınızı açık hale getirmelisiniz. Öğreneceğiniz yeni kelime, işitsel ve görsel öğelerle desteklenirse verimli bir öğrenim gerçekleşecektir. Ayrıca konuşarak öğrenmenin, pratik yaptırma gibi bir büyük avantajı daha vardır. Muhatap alınan kişiyle telefonda bile konuşsak, cümlelerimizi özenle seçer ve düşünürüz.

Aynı uygulamayı İngilizce olarak yaparsak, dilin hakkını vermiş oluruz. Çünkü hangi amaçla öğreniliyor olursa olunsun İngilizce bir konuşma dilidir. Eğer konuşulmuyor, sadece yazılıyor ve okunuyorsa o dilin gerçekliğinden şüphe edilir.

Hayatımıza yön veren bilişim ürünleri, teknolojinin artan standartları ile daha verimli bir hale geliyor. İngilizce gibi bir dünya dili, layığıyla konuşulmayı kesinlikle hak eder. Hem iş hayatı hem de bireysel gelişim için İngilizcenin getirisi oldukça yüksektir. Konuşarak öğrenmek ise kalıcı bilginin kilit noktasıdır.

SIMILAR ARTICLES

Helmet

0 242

1 COMMENT

Leave a Reply